صندلی اداری

در گذشته استفاده از انواع و اقسام صندلی‌های اداری تا این حد متداول نبود. اگر نگاهی به مبلمان اداری کلاسیک داشته باشید آثار همان طرح‌های اولیه و قدیمی را که مدرن‌تر شده‌اند لمس می‌کنید. امروزه خرید بهترین مارک صندلی اداری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

ارگونومی در جوامع باستانی و تولید ابزارهای انسانی ریشه داشته است. اکنون مطالعات ارگونومیک به عنوان شاخه وابسته در علوم انسان شناخته می‌شود و طراحی محیط کار به واسطه آن انجام می‌پذیرد. طبق اصول ارگونومیک صندلی اداری باید طوری طراحی شود که نه تنها باعث خستگی فرد نشود، بلکه از خستگی روزمره تن تا حد زیادی بکاهد.

اصول ارگونومیک نه فقط به نفع انسان، بلکه برای بازدهی کسب و کارها بسیار مفید بودند. آمار نشان می‌دهد بهترین مارک صندلی اداری می‌تواند دفعات نیاز به استراحت افراد را به صورت چشمگیری کاهش دهد. بنابراین فرد کم‌تر برای تغییر موقعیت خود روی صندلی یا بلند شدن احساس نیاز می‌کند.

اجزای اصلی بهترین مارک صندلی اداری استاندارد را بشناسید

صندلی اداری بخشی از طراحی محیط کار و دکوراسیون آن هستند. این طراحی علاوه بر تامین زیبایی محیط، نباید روی سلامت کارکنان تاثیر منفی داشته باشد. اگر به دنبال بهترین مارک صندلی اداری هستید ابتدا باید اجزای ضروری در یک صندلی اداری مدرن را بشناسید:

پشتیبانی ( پشتی) کمری صندلی

پشتیبانی کمری بخش طبی صندلی است که معمولا در گودی کمر قرار می‌گیرد. طراحی این بخش یکی از اصلی‌ترین تغییرات ارگونومیک بود که روی صندلی اداری ایجاد شد. علت آن هم به عادات نشستن افراد مربوط می‌شود که در طول ساعات طولانی روز ممکن است کاملا صاف ننشینند.

اکنون برخی از بهترین مارک صندلی‌ اداری با پشتی کمری قابل تنظیم تولید می‌شوند. این پشتی‌ها به سادگی و با توجه به حالت نشستن شما تنظیم می‌شوند. بنابراین صندلی در هر موقعیتی از کشیدگی عضلات کمری جلوگیری می‌کند.

بهترین مارک صندلی اداری و قابلیت تنظیم کلی صندلی

اکثر صندلی‌های اداری قابلیت تنظیم ارتفاع و محل قرارگیری ساعد دارند. بهترین برند صندلی اداری می‌تواند از 5 تا 14 حالت تنظیمی متفاوت داشته باشد. برخی از بخش‌های قابل تنظیم در صندلی اداری شامل پشتی کمری، زاویه پشتی، عرض و ارتفاع است. همچنین بخش قرارگیری ساعد و امکان کنترل فشار وارده بر کمر را نیز در برمی‌گیرد.

بهترین مارک صندلی اداری و پایه چرخ‌های صندلی

همه صندلی‌های اداری با چرخ تولید می‌شوند و شاید توجه به چرخ‌ها به اندازه سایر فاکتورها بااهمیت نباشد. اما در خرید بهترین برند صندلی اداری لازم است به پوشش سطح زمین دقت کنید. برخی از ادارات و شرکت‌ها مفروش هستند و باید چرخ صندلی‌ها قابلیت چرخش روی فرش را داشته باشد.

پایه چرخان بهترین برند صندلی اداری برای دسترسی راحت‌تر

همه صندلی‌های اداری قابلیت چرخش دارند تا فرد بدون بلند شدن بتواند به بخش‌های مختلف میز و اطرافش دسترسی داشته باشد. هنگام خرید به نرمی و قابلیت چرخش ساده صندلی در همه جهات دقت کنید. بهتر است این امکانات توسط خودتان تست شود.

پارچه یا چرم در بهترین مارک صندلی اداری

افراد زمان زیادی را روی صندلی اداری صرف می‌کنند، بنابراین پوشش صندلی باید قابل تنفس باشد. کوسن‌های صندلی باید به اندازه‌ای باشند که از نشستن راحت فرد روی صندلی حمایت کنند. به علاوه فرد باید در فصول مختلف سال احساس راحتی داشته باشد و مثلا جنس پارچه یا رویه چرم با تولید گرما باعث تعریق نشوند.

جمع بندی

برای خرید بهترین مارک صندلی اداری به ساختار محصولی که به شما معرفی می‌شود با دقت توجه کنید. پشتی صندلی و کوسن‌های آن، قابلیت تغییر ارتفاع و دسته‌ها، قابلیت چرخش و حتی روکش صندلی در خرید آن تاثیرگذار هستند. اگر قرار باشد صندلی اداری خریداری کنید، چه فاکتورهای دیگری را در چک لیست خرید خود قرار می‌دهید؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدرباره ماتماس با ما